Studiowanie w zrównoważonych wspólnotach

Sarah Kessler (tłum. Ewa Tomankiewicz)

Ekowioski nie wyglądają jak typowe sale wykładowe. Zamiast tablic i podręczników, studiuje się tu wiatraki, system odprowadzania ścieków lub farmy ekologiczne. więcej »

Ekowioski a nadchodzący kryzys energetyczny

Jonathan Dawson (tłum. Ania Jurys)

Prawda o wiszącym w powietrzu kryzysie energetycznym jest taka, że w gruncie rzeczy nie chodzi tu o ropę. Gdyby to było takie proste, można by jeszcze mieć nadzieję, że ktoś wynajdzie magiczny eliksir, który stanie się alternatywnym paliwem. więcej »

Ekowioski i rozwój lokalnych mikroekonomii

Jonathan Dawson (tłum. Dorota Walas)

W przeciwieństwie do większości lokalnych ekonomii na świecie, ekowioski zajmują znaczące i widoczne miejsce. Wiejskie piekarnie, teatry, sklepy i kawiarnie przyciągają klientów jak magnes. więcej »

Życie w społeczności zorganizowanej

Kate McEvoy (tłum. Anna Kalusińska)

Do Brithdir Mawr przeprowadziłam się z moim partnerem Benem i córką Josie na początku 2004 roku. Przed przeprowadzką mieszkaliśmy na południu Hiszpanii, w małej wiosce o przyjacielskiej atmosferze. więcej »

Cohousing - sposób na życie

Alan Heeks (tłum. Ewa Lichtarowicz)

Wyobraźcie sobie styl życia, który byłby zrównoważony zarówno dla ludzi jak i dla planety. Jak mógłby wyglądać? Na pewno cechowałoby go niewielkie oddziaływanie na środowisko naturalne, ale co z ludzkimi potrzebami? więcej »